Троје повређених у Новом Саду и даље у тешком стању, до сада саслушано 48 особа
Стање троје повређених после пада надстрешнице железничке станице у Новом Саду и даље је тешко. Лекари се и даље боре за животе повређених, рекла је в. д. директора Клиничког центра Војводине Весна Туркулов. Ангажован је и тим психолога и психијатара који ради са породицама повређених.
Извештај Драгане Биберовић (19.30)
Повећан број позива Новосађана центру "Срце" за психолошку помоћ
Центар "Срце" отворио је телефонску линију за психолошку подршку. Имају четири пута више позива него обично.
"Сви су се осетили погођеним осетили су шок, тугу бес, имали су потребу да о томе разговарају. Зову махом Новосађани који су познавали жртву, користили станицу или повређени што се трагедија догодила. Свима је потребан разговор да разумемо шта се догодило, да интегришемо искуство, да наставимо да живимо и радимо, да повратимо осећај безбедности“, рекла је Славица Радисављевић Ковачев из Центра за психолошку подршку "Срце".
Извештај Тање Димитрић Мијаиловић (15.00)
Више јавно тужилаштво у Новом Саду: Саслушано 48 лица, данас још пет
Више јавно тужилаштво у Новом Саду саопштило је да несрећа на железничкој станици има апсолутни приоритет у том тужилаштву и да је за спровођење истражних радњи ангажовано пет јавних тужилаца и два јавнотужилачка помоћника.
"У претходна три дана, саслушано је укупно 48 лица, док је наложено да се у току данашњег дана саслуша још пет лица. У истом периоду, од више различитих установа, правних и физичких лица изузета је релевантна документација, чија је детаљна анализа у току, те су наређена потребна вештачења ради утврђивања узрока обрушавања надстрешнице, пропуста који су до тога довели, као и одговорности лица", наводи се у саопштењу.
"Указујемо да је, након извршеног увиђаја лице места рашчишћено, с обзиром на то да је реч о јавној површини, те да су ради обезбеђивања доказа, грађевински остаци срушене надстрешнице, по захетву јавног тужиоца, премештени на сигурну локацију где су под непрекидним надзором службених лица Полицијске управе у Новом Саду. Приступ тој локацији је забрањен, осим уз претходно одобрење тужилаштва, и то искључиво ангажованим вештацима, ради прегледа, узорковања и анализе грађевинских остатака и материјала, у сврху обављања потребних вештачења", саопштили су из Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду.
Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић и формално је поднео оставку на ту функцију после трагедије у Железничкој станици у Новом Саду.
Весић је у саопштењу истакао, да је оставку поднео као одговоран човек који жели да личним примером покаже да у данашњој Србији постоји морална одговорност због страшне трагедије која се догодила у ресору на чијем је челу.
Три особе које су повређене после пада надстрешнице железничке станице у Новом Саду и даље су у критичном стању, опасном по живот, јавља репортер РТС-а из Новог Сада.
Вршилац дужности директора Клиничког центра Војводине Весна Туркулов рекла је да се лекари и даље боре за животе повређених.
"Још су живи, што је охрабрујућа вест и то је добро, али још није дошло до стабилизације стања. Ради се допунска дијагностика, могуће су неке додатне интервенције, али још траје борба за њихове животе", рекла је др Туркулов.
Додала је да је укључен и тим психолога и психијатара који ради са породицама како би им се помогло у најтежим тренуцима.
Позиву на добровољно давање крви одазвао се велики број људи. За кратко време је прикупљено 1.000 јединица крви, а крв је први пут дало 600 младих људи, јавља репортер РТС-а.
У паду надстрешнице зграде Железничке станице Нови Сад 1. новембра погинуло је 14 особа, а троје људи је тешко повређено.
Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић је поднео оставку. Премијер Милош Вучевић је рекао да ће прихватити Весићеву оставку.
Председник Србије Александар Вучић поручио је да одговорност за трагедију у Новом Саду мора да буде јасна и недвосмислена, као и да треба да се учини све да се то више никада не понови.
Истрага о несрећи је у току, до сада је саслушано 40 особа.
Коментари