Читај ми!

ГАК "Народни фронт" поред проблема са климом нема ни свој паркинг, докле се стигло са изградњом новог породилишта

Клиника "Народни фронт" дошла је у средиште пажње након што се сазнало да им на 40 степени не раде клима-уређаји. Ова зграда није грађена да буде клиника и током деценија је мењала своју намену. Године 2019. је најављено да ће 2020. на Бежанијској коси почети изградња нове зграде за породилиште. Докле се стигло са овом идејом?

На четвртом спрату, на одељењу интензивне неге је као у кошници. У креветима су породиље које су имале царски рез, жене са високоризичном трудноћом, у ходницима мајстори који скидају старе и монтирају нове климе.

 Не помаже ни промаја, ни спуштене ролетне на прозорима, а од врућине се и породиље и медицинско особље бране вентилаторима.  

Вруће је, али мајстори не прекидају посао ни када би, због високе температуре, требало – око 13 сати. Журе да заврше монтажу девет сплит система, да би у нашем највећем породилишту свима било пријатно.

Проблем са климама поново је покренуо старо питање, када ће ГАК "Народни фронт", који је током протеклих деценија дозиђиван и реконструисан много пута, без паркинга, коначно бити пресељен у нови објекат који ће се простирати на више од четири хектара на Бежанијској коси.

"Добили смо урбанистичке услове, планиран је објекат нето површине око 40.000 квадрата, а објекат у коме сада радимо је 14.000 квадрата. Два и нешто пута ће бити већи. Студију о изводљивости, а затим и урбанистички пројекат смо завршили", рекао је Жељко Миковић, директор ГАК "Народни фронт"

Држава сада решава имовинскоправне послове како би се објединиле парцеле, а онда би требало да се уради главни пројекат.

У новој клиници онколошки пацијенти добили би комплетан третман

Циљ је да се изгади најсавременија гинеколошко-акушерска болница, апартманског типа, са много више операционих сала, подземном гаражом, великим паркингом и парком.

"Желимо да унапредимо рад онкологије, да онколошки пацијенти добију комплентан третман, не само хируршки. Желимо да унапредимо поље репродуктивне медицине, да Центар за вантелесну оплодњу повећа своје капацитете, да се направи модеран научноистраживачки центар у тој установи", каже Миковић.

Овога пута на болницу, у којој се годишње породи између 7.000 и 8.000 жена, пажња јавности усмерена је због врућине и клима-уређаја. После 18 година урадили су своје, баш као и најпознатија зграда у Улици краљице Наталије.

уторак, 12. новембар 2024.
4° C

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње