Читај ми!

Деца отрована на екскурзији на Златибору у добром стању

Ученици Основне школе "Јован Ристић" из Борче, који су се отровали на екскурзији на Златибору и који су пребачени на Институт за мајку и дете су доброг општег стања, рекао је за РТС директор те установе професор Радоје Симић.

Докторка Славице Марис из Градског завода за јавно здравље наводи да су у овој епидемији оболеле 64 особе.

"Од 116 особа које су биле на  екскурзији на Златибору - 111 ученика осмог разреда из пет одељења, оболела су 62 ученика и два наставника. Значи, укупно имамо 64 оболеле особе", наводи Марисева.

Указује да су одрађене неке вирусолошке анализе, и сви резултати су, каже, негативни.

"За бактериолошке анализе потребно је неколико дана, а сутра прикупљамо други узорак столице", наводи Марисева.    

Раније данас из Института за мајку и дете саопштено је да ће од седморо деце узраста од 7 до 14 година, троје бити задржано на лечењу.

У саопштењу се наводи и да је седморо деце, узраста 14 година, из основне школе у Борчи, због цревних проблема - повраћање, малаксалост, мањи пораст телесне температуре, која се везују за тровање храном на екскурзији на Златибору, примљено на болничко лечење у Иститут у ноћи између 5. и 6. новамбра.

"Данас, пре подне деца су стабилних виталних функција и доброг општег стања. Због одржавања блажих симптома и клиничких знака болести на болничком лецењу ће бити задржано троје деце", наводи се у саопштењу.

Како су раније пренели београдски медији, осмаци су се отровали пилетином последњег дана екскурзије.

Из школе су упутили захтев Заводу за јавно здравље како би се извршио преглед хране и просторија у којима су боравили ученици.

Иначе, из школе "Јован Ристић" су навели да је до тог тренутка тродневна екскурзија протекла према плану и програму, као и да је тегобе од 113 ђака и пет наставника, имало 20 ученика и један наставник. О њима је, до доласка у Београд, бринула лекарка задужена за овај излет.

недеља, 20. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом