Председник Адвокатске коморе Београда Југослав Тинтор поднео оставку
Председник Адвокатске коморе Београда (АКБ) Југослав Тинтор поднео је неопозиву оставку на ту функцију, на седници скупштине коморе која је одржана у Сава центру. Исто је учио и потпредседник АКБ-а Вељко Делибашић.
Југослав Тинтор је кратко образложио своју оставку неслагањем са осталим члановима Управног одбора АКБ око одређених питања, наводећи да ће детаљно образложење објавити касније.
"Покушао сам да за проткле четири године очувам неутралност АКБ, иза тога стоје резултати рада и они које су адвокати хвалили и они које су адвокати критиковали", навео је поред осталог Тинтор.
Вељко Делибашић је своју неопозиву оставку образложио поремећеним односима са Тинтором.
"Ми ћемо односе поправити за то имамо времена, међутим београдска адвокатура за то времена нема, ми морамо да се ујединимо јер само уједињени можемо да се боримо са тренутним проблемима и онима који нам извесно долазе у блиској будућности", поручио је Делибашић.
Обојица су обећали да се неће поново кандидовати на исте функције.
Адвокат Драгослав Љубичановић кратко је образложио своју раније поднету оставку на места секретара и члана Управног одбора АКБ, захваливши Тинтору на одговорном понашању за грешке, које како каже, треба да постане пример.
Претходно је Скупштина Адвокатске коморе Београд (АКБ) одлучила да од Министарства правде захтева да се Нацрт закона о изменама и допунама Закона о парничном поступку (ЗПП) повуче из процедуре јавне расправе.
Београдски адвокати су гласали за повлачење овог Нацрта из јавне расправе, траже да се не мења ЗПП, а ако се мења да се формира нова радна група у којој би представници адвокатуре, били адекватно представљени, пренели су Тањугу учесници скупштине.
Усвојили су и предлог да се покрене поступак опозива чланова београдске коморе у управном одбору Адвокатске коморе Србије (АКС) - председника АК Србије Виктора Гостиљца, као и београдских адвоката Дејана Крстића, Драгана Карановића, Александра Цвејића и Владимира Хомана, који београдску комору представљају у управном одбору АК Србије.
Њихов опозив траже јер су заузели став да се проблемачне одредбе Нацрта измена ЗПП-а могу кориговати непосредним преговорима са Министарством правде, што је већем делу адвокатуре неприхватљиво.
Министарка правде Маја Поповић, председник Адвокатске коморе Србије и комора у њеном саставу закључили су споразум да се из Нацрта измена ЗПП бришу одредбе спорне адвокатури.
Коментари