Српска борбена беспилотна летелица – задатак за српске и кинеске стручњаке
На пројекту наоружаних беспилотних летелица заједно са кинеским партнерима ангажовани су чланови Војнотехничког института Министарства одрбане и ратног ваздухопловства Војске Србије. Са њима се у Пекингу састао министар одбране Србије Александар Вулин.
У току је прва фаза трансфера технологија за развој и производњу беспилотних летелица која обухвата и репројектовање беспилотне летелице "пегаз" како би могла да прихвати додатну опрему, авионику, опто-електронске системе и инсталацију наоружања како би се постигли задати тактичко-технички захтеви за прву српску борбену беспилотну летелицу.
Како је саопштило Министарство одбране, српска страна ће затим реконструисати летелицу, а кинеска ће препројектовати део своје електронске опреме и авионике у складу са резултатима прве фазе.
Све прорачуне, анализе, компјутерске симулације и лабораторијска истраживања биће урађена заједно како би наши инжењери стекли искуства која им недостају, наведено је у саопштењу.
Тако заједнички модификована и опремљена летелица биће тестирана прво у Кини, а затим у Србији, укључујући и бојево гађање ласерски вођеним ракетама ради увођења у наоружање Војске Србије.
Након тога, у трећој фази, уз помоћ кинеских стручњака, биће установљена серијска производња летелице "пегаз" у Србији.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар