Успех студената Машинског факултета у Дубаију
Тим студената Машинског факултета, који заједно са колегама са Архитектонског, Електротехничког, Грађевинског и Технолошко-металуршког факултета ради на пројекту пустињске одрживе куће "Твист бокс", учествовао је на радионици међународног мултидисциплинарног такмичења "Солар Декатлон" у Дубаију и пласирао се у финално такмичење.
Пројекат пустињске самоодрживе куће коју су осмислили студенти из Србије, нашао се у финалу најпрестижнијег светског архитектонског такмичења "Солар Декатлон Мидл Ист".
На овом такмичењу, које се одржава у новембру у Дубаију, учествује 21 тим из 15 земаља.
Пројекат је започет пре две године под руководством ментора и студената са Архитектонског факултета Универзитета у Београду, а убрзо су им се прикључиле и колеге са Машинског, Електротехничког и Технолошко-металуршког факултета.
Током тродневне радионице, на којој су учествовали и представници водећих компанија и оцењивачи на такмичењу, разматране су досадашње активности на пројекту, наведено је на сајту факултета.
Универзитет у Београду, као и Машински факултет представљени су у најбољем светлу, а сам пројекат "Твист бокс" је оцењен као атрактиван и препознатљив.
"Све досадашње фазе нашег пројекта су оцењене позитивно, укључујући и део који обухвата термотехничке инсталације за који је задужен тим Машинског факултета који броји више од 10 мастер студената", изјавила је менторка дела тима са Машинског факултета доцент Александра Сретеновић.
Тим нажалост, како се наводи у саопштењу, и даље има озбиљних проблема са прикупљањем финансија које су неопходне за изградњу објекта у Београду, пуштање у рад свих система, његово тестирање, демонтажу, траснпорт и поновну монтажу у Дубаију.
"Надамо се да ћемо уз подршку надлежног министарства и других спонзора овај проблем решити и да ће Универзитет у Београду добити прилику да се такмичи на овом престижном такмичењу које се одржава у новембру ове године", истакла је Сретеновићева.
На интернационалној радионици учествовали су студенти друге године мастер студија Термотехнике Андреј Чрнила, Јован Мијатовић и Стефан Милановић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар