Гугл претраживач у Србији: Р као портал РТС-а
Портал Радио-телевизије Србије најчешће је тражен од свих појмова који почињу словом "Р" на Гугл претрази у Србији, показује истраживање "Genuine Market Research".
То истраживање приказује напредак, пошто је интернет портал РТС-а у 2015. био на трећем месту по популарности, саопштила је компанија "Genuine Market Research".
Како се наводи у објављеним резултатима, на Гуглу на првом месту тражимо забаву и начин да попунимо слободно време, те у претрази доминирају игрице и сајтови за забаву, са укупно 20 појмова претраге.
На другом месту су алати комуникације и рада, а на трећем месту су медији и информисање, са укупно 15 појмова.
Пут до листе најпретраживанијих појмова на Гуглу у Србији нашло је и пет познатих личности – тенисер Новак Ђоковић, који је једина личност која се на листи појавила и у 2015; певач Ђани, који је у 2016. са листе потиснуо Ђорђа Балашевића. На листу су доспели и певачица Јелена Карлеуша, познати светски поп певач Џастин Бибер и глумица Џесика Алба.
Први пут се на листи најчешће тражених појмова налазе црквени календар и честитке за славу.
У 2016. години, као и у 2015, љубав је била тема по броју претрага, те се тако и сајт за онлајн упознавање "Баду" пробио на прво место, наводи се у резултатима истраживања.
Кладионице су нестале са листе у 2016, али смо зато почели да се интересујемо за проблеме у вези са тероризмом.
Неке од серија које смо волели у 2015. уступиле су место новим, попут серије "Убица мога оца", а неке, као што су "Чизмаши", настављају да и даље буду актуелне.
Као позитиван тренд, први пут су се јавиле и теме које се односе на предузетништво, пословање и електронску управу. То су сајтови као што су Агенција за привредне регистре, е-Управа, Закон о раду, Народна банка Србије.
Забрињавајуће је то што се на Гуглу често претраживала и шуга.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар