Грађани Србије између среће и песимизма

Упркос песимизму који преовладава у економским очекивањима, осећај личне среће код грађана Србије је у порасту, показује истраживање. Србија је на шестом месту водећих песимиста у свету, а половина грађана у 2014. очекује економске потешкоће.

Осећај личне среће код грађана Србије је у порасту, и поред песимизма који преовладава у економским очекивањима, показало је истраживање о очекивањима од 2014. године, коју је у Србији спровео "ТНС Медијум галуп".

Србија се налази на шестом месту водећих песимиста у свету када је реч о економским очекивањима за наредну годину, а половина грађана Србије очекује економске потешкоће у 2014, показује истраживање, у којем није наведено у колико држава је спроведено, али је за сваку питану област издвојено првих 10 земаља.

Према истраживању објављеном на сајту "Галупа", а које преноси Танјуг, тек сваки десети грађанин Србије очекује просперитет у 2014.

Скоро сваки трећи грађанин Србије очекује да ће економска ситуација остати иста, док само 13 одсто очекује економски просперитет. Највећи оптимисти у погледу економског просперитета јесу млади.

У свету су мишљења подељена у погледу економских очекивања за идућу годину, а на првом месту по песимизму је Грчка, а по оптимизму Фиџи.

На личном нивоу, међутим, резултати показују да је међу грађанима Србије осећање среће све чешће и расте из године у годину - крајем ове године индекс среће износи 32 одсто, док је лане био 21, а пре две године само осам одсто.

Крајем 2013. срећно се осећало 42 одсто испитаних грађана Србије, ни срећно ни несрећно 48 посто, док је сваки десети грађанин несрећан.

Када је реч о осталим земљама, већина становника света, њих 60 одсто, осећа се срећно, а предњаче становници Фиџија, Колумбије, Финске, Аргентине и Саудијске Арабије, показало је истраживање агенције "ТНС Медијум галуп".

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 02. октобар 2024.
23° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи