Ново болничко одељење у Ћуприји

У болници у Ћуприји отворено Одељење за палијативно збрињавање и Центар за хипербаричну медицину, регионалног карактера. Министарка здравља Славица Ђукић Дејановић не слаже се са оценом да Србија има најлошији здравствени систем у Европи и најављује анализу података објављених у истраживању експертске организације.

Министарка здравља Славица Ђукић Дејановић је у Општој болници у Ћуприји отворила Одељење за палијативно збрињавање и Центар за хипербаричну медицину, регионалног карактера, поводом 132 године ове установе.

У изградњу Одељења за палијативно збрињавање министарство је уложило 7.500.000 динара, а остало Општа болница, рекао је Танјугу директор болнице Мирослав Стојановић.

Он је рекао да ће у тој установи, највећој на Коридору 10 од Београда до Ниша, ускоро бити отворено и Пријемно тријажно Одељење са ургентном медицином за овај регион.

Стојановић се захвалио Министарству здравља на материјалној и стручној помоћи коју пружа овој установи.

Ђукић Дејановић је истакла да је "лепим поводом у Ћуприји, лепим за пацијенте који су најтежи, јер се за њих отвара одељење са девет постеља где ће бити дијагностиковани и лечени".

У Оквиру овог пројекта, вредног 2,5 милиона евра, у 28 центара Србије, треба да заживи оваква пракса високог стандарда са високо стручним људима који ће радити палијативни негу на највишем нивоу, истакла је министарка.

Ђукић Дејановић је оценила да је ово, у тешким временима равно подухвату и истакла да се углавном ради властитим средствима "али нам ЕУ помаже у свему".

Србија нема најлошије здравство

Министарка здравља нагласила је да се не слаже са оценом да Србија има најлошији здравствени систем у Европи и најавила анализу података објављених прошле седмице у истраживању експертске организације са седиштем у Шведској.

Према њеном мишљењу, истраживање је конципирано тако да указује на "крхкост оних здравствених система, којима су инвестиције у здравствени систем недовољне".

"Србија има врло квалитетне стручњаке, али нема довољно пара да реализује све програме да здравствена заштита буде на још вишем нивоу", рекла је Ђукић Дејановић новинарима у Ћуприји.

Разлика је између развијених земаља и оних које то нису, а узете су у обзир 34 земље ЕУ и оне које претендују да уђу у ЕУ, а параметари су финансијска средства, објаснила је министарка.

Ђукић Дејановић је најавила да ће изнети подаци бити сигурно анализирани, и да ће Институт за јавно здравље "Батут" свакако извршити то истраживање.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 29. септембар 2024.
14° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи