Ватерполисти Србије поражени од Сједињених Америчких Држава у четвртфиналу Светског купа

Ватерполисти Србије поражени су од селекције САД-а у четвртфиналу Светског купа - 9:10 по четвртинама 5:3 1:0, 3:3, 0:4.

Србија ће играти са Румунијом у разигравању за пласман од петог до осмог места док ће Американци на мегдан Италијанима за пласман у финале Светског купа.

Ватерполисти Србије су имали одличан резултат на полувремену меча, чак три гола предност 6:3, међутим у последњој четвртини селекција САД је направила преокрет и успела да тријумфује.

У осталим сусретима, Шпанија је била боља од Немачке 18:9, Италија убедљиво савладала Румунију са 20:2, Мађарска је успела да победи Грчку са 6:4.

У полуфиналу састају се: САД – Италија, Мађарска – Шпанија и за пласаман од петог до осмог места Србија-Румунија, Немачка – Грчка.

Меч Србије и Румуније на програму је у недељу, 2. јула тачно у поноћ.