Полуфинале Лиге шампиона: Нови Београд - Бреша, Про Реко - Ференцварош

Познати су полуфинални парови Лиге шампиона. За финале ће се борити ватерполисти Бреше и Новог Београда, односно ватерполисти Про Река и Ференцвароша.

Италијанска  Бреша је оправдала улогу фаворита и веома убедљиво победила Хановер са 12:5 (4:1, 3:1, 3:2, 2:1).

Питање победника практично је решено већ у првом полувремену када је Бреша стекла пет голова предности.

Најефикаснији у победничком табору био је Ђакопо Алесијани са три гола, док се наш репрезентативац у редовима италијанског тима Ђорђе Лазић није уписао у стрелце.

Противник Бреше у полуфиналу биће Нови Београд, који је лако савладао Марсељ са 16:10.

Ватерполисти Про Река су, после велике борбе, савладали Барселонету са 11:10 (4:3, 1:3, 3:2, 3:2).

Барселонета је почетком треће деонице водила са два гола разлике (7:5), имала је и два узастопна напада да стекне можда и недостижну предност, али шпански тим није успео да преломи меч.

Актуелни првак Европе је то искористио и успео да направи преокрет, а одлучујући гол постигао је Герго Заланки минут и 16 секунди пре краја.

Најбољу партију у редовима Про Река пружио је Александар Ивовић са три постигнута гола, док је код Барселонете најефикаснији био Алваро Гранадос са четири поготка.

У борби за пласман у финале Про Реко ће играти против Ференцвароша, који је био бољи од дуборвачког Југа - 14:13 (6:4, 3:4, 1:3, 4:2).

Ференцварош је боље почео меч, повео са три гола разлике (5:2), али је Југ успео да направи преокрет и у последњој четвртини стекне два гола предности (12:10).

Међутим, мађарски тим је имао много више концентрације у завршници, а одлучујући гол вредан пласмана у полуфинале постигао је Шилард Јансик.