Звезда после драме у Лиги шампиона, Србија са три представника у елити

Ватерполисти Црвене звезде пласирали су се у Лигу шампиона, пошто су у реванш мечу баража у Београду играли са Савоном 11:11. У првом мечу у Италији, црвено-бели су победили 9:8. Србија ће у ватерполо Лиги шампиона имати три представника, поред Звезде у елити играће Нови Београд и Раднички.

Црвена звезда је, после велике драме на Дорћолу, одиграла 11:11 (4:2, 2:3, 1:3, 4:3) са Савоном и обезбедила Србији трећег представника у ватерполо Лиги шампиона.

Црвено-бели су у првом мечу у Италији остварили тријумф 9:8, па им је нерешен резултат у Београду омогућио да се придруже Новом Београду и Радничком у елити.

Звезда је одлично почела реванш меч, а изабраници тренера Александра Филиповића на средини друге четвртине имали четири гола предности - 6:2.

Ипак, Савона се вратила у игру, до полувремена смањила на 6:5, а на уласку у последњих осам минута италијански тим је имао предност 8:7.

Црвено-бели нису дозволили да се гости одлепе, поново су преокренули резултат и на три минута до краја дошли до два гола предности - 11:9.

Савона је још једном узвратила, дошла до изједначења, али је Звезда задржала лопту до краја утакмице и дошла до великог успеха.

Звезда ће играти у групи Б, у којој су Југ, Марсељ, Про Реко, Хановер, Шпандау, Стеауа и ОСЦ, док су у групи А Раднички, Нови Београд, Олимпијакос, Јадран Сплит, Ференцварош, Динамо Тбилиси, Бреша и Барселонета.