Млади ватерполисти надиграли Хрвате за полуфинале СП

Млади ватерполисти Србије до двадесет година савладали су селекцију Хрватске са 12:10 (3:1, 3:5, 3:2, 3:2) у четвртфиналу Светског првенства у Прагу. За пласман у финале млади “делфини“ ће се срести са победником дуела селекција Мађарске и Грчке.

Млади ватерполисти Србије наставили су одличну серију игара и успели да савладају селекцију Хрватске која је била прва у својој групи.

Хрватски тим, који води тренер Југа Вјекослав Кобешчак, одиграо је један од најбољих турнира и због одличне форме сматрани су фаворитима, али то селекцију Србије није омело да пружи максимум и избори пласман у полуфинале.

Наши ватерполисти су добро и самоуверено ушли у дуел и повели са 3:1 у првој четвртини, али су супарници успели да се врате у меч и узврате у другој четвртини, па се на полувреме отишло са нерешеним резултатом 6:6.

У наставку се одвијао равноправан дуел, а наши ватерполисти успевају да трећу четвртину заврше са голом предности, да би потпуно преузели иницијативу у последњој четвртини и повели са 4 гола предности.

У самом финишу меча Хрвати успевају да постигну два поготка и смање на коначних 12:10.
У борби за пласман у финале млади ватерполисти Србије ће се срести са победником дуела селекција Мађарске и Грчке.