Млади ватерполисти Србије лако против Бразила,следи Хрватска

Ватерполо селекција Србије у осмини финала Светског првенства за играче до 20 година у Прагу победила је Бразил 15:5 (3:2, 3:1, 4:1, 5:1).

Четири поготка за Србију постигао је Марко Радуловић, три је уписао Стефан Бранковић, а двоструки стрелац био је Немања Станојевић.

Србија није добро почела меч са Бразилом. Ривал је у првој четвртини водио 2:0 али само за 75 секунди Гавриловић, Пљеванчић и Радуловић су ствари поставили на своје место. Истина у првом нападу другог дела су Бразилци били успешни, изједначили су на 3:3 и то је био знак да Срби појачају. Радовић Милојевић и Радуловић су се постарали за 6:3.

После великог одмора је отпор ривала нестао. Срби су наставили са головима и на крају забележили убедљиву победу.

Дуел са Хрватском неће бити лак. Тим којег води тренер Југа Вјекослав Кобешчак игра један од најбољих турнира, у одличној су форми и биће то врхунска представа.

Дуел Србије и Хрватске у борби за полуфинале на програму је у петак од 15 сати и 30 минута.