Ватерполисти Радничког у полуфиналу Суперлиге

Ватерполисти Радничког пласирали су се у полуфинале плеј-офа Супер лиге Србије, пошто су и у реваншу убедљиво надиграли нишки Наис, овога пута на свом базену, резултатом 17:4. Полуфинална серија игра се у две добијене утакмице, а термини су 12, 15. и евентуално 19. мај.

Претходно су Крагујевчани били убедљиви и у првој утакмици у Нишу са 18:6, па су тако фуриозно стигли до наредне рунде.

Гости су у егалу били само после три минута игре, када је Трајковић постигао изједначујући погодак за 1:1, али је након тога на други гол чекао више од 20 минута. За то време Раднички је додао гас и одвојио се на двоцифрену разлику већ почетком другог полувремена (11:1).

Тек када су Крагујевчани отишли на максималних 13 голова „вишка" (14:1), Нишлије су на кратко прекинуле серију ривала од 12 голова, али је Раднички на крају ипак славио са „плус 13".

Најефикаснији у победничком саставу био је Страхиња Рашовић са пет голова, а пратили су га Укропина и Радуловић са по три.

Раднички се у полуфиналу састаје са екипом Шапца, која је елиминисала Војводину.

Полуфинална серија игра се у две добијене утакмице, а термини су 12, 15. и евентуално 19. мај.