Спектакл у финалу ватерполо Купа и трофеј за Звезду!

Ватерполисти Црвене звезде освојили су Куп Србије пошто су у феноменалном финалу после бољег извођења петераца победили Раднички из Крагујевца са 13:12 (8:8).

Велика борба у базену "25. мај" виђена је од првог минута, а у првој деоници нешто бољи и прецизнији у нападу био је тим из Крагујевца.

Раднички је добио тај део игре са 3:2, иако је Звезда имала играча више и шут који остао на линији на истеку времена.

Друга четвртина протекла је у нешто растрзанијој игри на обе стране и без постигнутог гола, екипе су се прилично испромашивале а веће и боље шансе пропустила је Црвена звезда. Тако је резултат и на половини меча био 3:2.

Период без гола, који је трајао више од десет минута, прекинуо је Звездин центар Вукићевић, а врло брзо затим Вићковић сјајним лобом доноси црвено-белима преокрет и предност од 4:3.

Ипак, тада се буди и Раднички у врло брзо долази до поравнања.

Међутим, добар моментум Басара користи да још једним голом из даљине по средини донесе 5:4 београдском саставу, али Алекса Укропина недуго затим са два везана гола поново доноси предност Крагујевчанима.

Ефикасну и врло узбудљиву трећу четвртину су ипак у корист Звезде "окренули" Касум и Шулц (са петерца), за 7:6 пред улазак у последњи квартал.

Својим другим голом Иван Басара доноси Звезди два гола вишка на пет и по минута до краја, међутим, својим четвртим голом вечерас врло расположени Укропина поново враћа свој тим у игру и смањује на 8:7.

Два пута београдски тим потом не користи играча више, а Бранковић на другој страни на 85 секудни пре краја доноси 8:8 и најаву суперузбудљивог финиша финала.

Како до краја није било нових голова, меч је морао бити решен после извођења петераца, а ту се боље снашао и више среће и концентрације имао тим Црвене звезде.

Екипа тренера Александра Филиповића је након почетне одбране одличног голмана Мишковића дошла до предности коју је реализованим петерцима одржао до краја (5:4) и дошао до победе од 13:12 и важног трофеја у Купу, трећег у клупској историји.

У конкуренцији дама, трофеј су освојиле ватерполисткиње Војводине, које су са 9:7 победиле Палилулу.