Србија савладала Француску

Ватерполо репрезентација Србије победила је у Новом Саду селекцију Француске са 12:6 (1:1, 4:1, 5:2, 2:2), у утакмици првог кола Прве групе Светске лиге.

Најбољи стрелци у тиму Србије били су Андрија Прлаиновић и Вања Удовичих са по три поготка.

У француској селекцији најзапаженији били су Фредерик Одон и Мишел Бодеж, који су по два пута затресли мрежу домаћина.

После нешто лошије прве четвртине, у којој су Французи успели да изборе нерешен резултат, селекција Србије у наставку утакмице показала је право лице. Након изједначујућег гола Француске на почетку друге четвртине (2:2), Србије је направила серију од 3:0, са два гола Прлаиновића, а један је постигао Гоцић. Погоцима Удовичиха и Аврамовића на почетку треће четвртине, Србија је дошла до убедљиве предности од 7:2. Француски ватерполисти су до краја треће деонице успели још два пута да затресу мрежу домаћина, али је Србија головима Пијетловића, Митровића и Филиповића додатно повећала предност.

У последњој четрвтини српски ватерполисти играли су нешто опуштеније, али нису дозволили Французима да се резултатски озбиљније приближе.

Репрезентација Србије у другом колу, које се игра 10. марта, гостује селекцији Грчке.

Србија: Соро, Б.Митровић, Филиповић 1, Гоцић 1, Алексић, Рађен, Аврамовић 1, Д.Пијетловић 1, Прлаиновић 3, С.Митровић 1, Удовичић 3, Никић, Гак 1.

Француска: Гарсо, Бри, Блари 1, Бодега 2, Јаблонски, Одон 2 (1), Агилар, Вержад, Марзуки, Содадије, Клај, Песон 1 (1), Шипотел.

Петерци: Француска 2 (2).

Играч више: Србија 9 (4), Француска 6 (3).