"Делфини" поражени од Црне Горе

Ватерполо репрезентација Србије поражена је у борби за пето место на Европа Купу од селекције Црне Горе са 16:14.

"Делфини" се још једним поразом опраштају од Европа Купа који се одржао у Загребу.

Бољи у базену били су репрезентативци Црне Горе који су славили са 16:14 (5:6, 5:2, 4:2, 2:4).

Након почетне предности Србије од 1:0, Црна Гора је преокренула, да би потом стекла осетнију предност, коју је одржавала до краја сусрета.

Александар Ивовић и Млађан Јановић дали су по три гола за Црногорце, исто колико и Филип Филиповић који је уписао јубилеј од 600. погодака у репрезентацији, док је Душко Пијетловић постигао четири.

Упркос лошем пласману на такмичењу у Загребу "делфини" су обезбедили пласман на завршни турнир Светске лиге, пошто ће бити домаћини овог надметања.

Тим Дејана Савића следеће обавезе имаће у јуну, када су Србија и Београд домаћини Завршног турнира Светске лиге.

У финалу турнира у Загребу састају се селекције ватерполисти Хрватске и Мађарске.

Дуел за титулу првака Европа купу у Загребу почиње у 20.00 уз директан пренос на Другом програму РТС-а.

Ток меча:

7.54 - Завршен је меч! Ватерполисти Црне Горе освојили су пето место на Европа Купу у Загребу савладавши селекцију Србије са 16:14

17.49 - Селектор Србије је затражио тајм аут на два минута до краја у тренутку када су Делфини освојили лопту при вођству Црне Горе са 15:13.

17.38 - Почела је последња четвртина утакмице. Овога пута су ватерполисти Црне Горе први дошли до лопте, али нису реализовали напад.

17.36 - На крају треће четвртине Црна Гора води са 14:10.

17.21 - Почела је трећа четвртина, а ватерполисти Србије опет освајају први напад али не успевају да га реализују.

17.17 - Крај првог полувремена који ватерполисти Црнр Горе дочекују са два гола предности. Током друге четвртине меча репрезентативци Црне Горе су појачали темпо игре, успели да начине резултатски преокрет и у финишу поведу чак са три разлике, али су ватерполисти успели да седам секунди пре истека смање на 10:8.

17.08 - Чак три напада за редом ватерполисти Србије не успевају да реализују и тим Црне горе успева да начини резултатски преокрет и поведе са 7:6.

17.00 - На паузу после прве четвртине репрезентација Србије је отишла уз предност са 6:5. И на почетку друге четвртине Делфини су освојили први напад, али нису успели да увећају предност у првом нападу.

16.48 – Повела је репрезентација Србије, али Црна Гора стиже до преокрета и вођства од 2:1.