"Делфини" одбранили трофеј у Светској лиги

Ватерполисти Србије савладали су, после великог преокрета, Италију резултатом 10:9, у финалу завршног турнира Светске лиге у руској Рузи.

Српски ватерполисти су лоше ушли у меч, пошто су губили са 4:0 све до самог краја прве деонице. Онда је Митровић смањио на 1:4 пред паузу.

У другом делу, далеко боља игра Србије. Одлична одбрана, па и са играчем мање, а у нападу су брзо стигли до два гола - прво је Пијетловић погодио за 4:2, а потом и Прлаиновић са петерца за 4:3.

У трећој четвртини феноменална игра „делфина". Са два гола, Гаврил Суботић је Србији донео преокрет и прво вођство на мечу.
Италијани су се поштено намучили против чврсте одбране „делфина", али су постигли два гола у трећој четвртини. Али је и Стефан Митровић постигао два гола, а потом је и Филиповић маестрално погодио мрежу, па је Србија пред последњу четвртину имала предност 8:6.

У последњој деоници, Италијани су заиграли много боље, постигли три гола за редном, па су на моменат повели са 9:8.

Међутим, "делфини" су експресно одговорили и са два брза гола Душка Пијетловића повели са 10:9 и сачували тај резултат до краја меча.

Србију су до победе предводили Душко Пијетловић и Стефан Митровић са по три гола, док је Гаврил Суботић постигао два, а по једном су се у исту стрелаца уписали, Андрија Прилаиновић и Филип Филиповић.

Италијане је предводио Пјетро Фињоли са три гола.

Српским ватерполистима ово је пети узастопни трофеј у Светској лиги, а укупно 11, док су Италијани остали без трофеја.

Репрезентација Хрватске је освојила треће место на турниру, пошто је савладала репрезентацију САД 10:4.

Овако је протекао меч:

16.07 - Крај меча, победа Србије!

16.05 - ГОЛ! Нови гол Душка Пијетловића, Србија поново води. Нешто више од два минута до краја.

16.00 -ГОЛ! Али Пијетловић доноси ново изједначење.

16.00 - Гол! Италија поново води.

15.56 - Гол! Изједначење, Валентино Гало је постигао гол.

15.55 - Гол! Ди Фулвио још једном погађа за Италију.

15.50 - Крај трећег дела игре.

15.48 - ГОЛ! Феноменалан погодак Филипа Филиповића!

15.46 - ГОЛ! Ди Фулвио смањује на 7:6.

15.45 - ГОЛ! Још једном Стефан Митровић!

15.43 - ГОЛ! Стефан Митровић је стрелац. Србија поново води.

15.42 - ГОЛ! Пјетро Фиљоли је постигао гол за Италију.

15.38 - ГОЛ! Још један погодак Суботића. Србија води први пут на мечу, после 0:4, резултат је 5:4.

15.36 - ГОЛ! Изједначење! Гаврил Суботић је постигао гол.

15.30 - Полувреме. Одлична Србија у другом делу. Италијани нису постигли гол у другој деоници, а Бранислав Митровић је бриљирао на голу. Србија се са два постигнута гола вратила у "живот" и у наставку ћемо имати потпуно отворену утакмицу.

15.23 - ГОЛ! Прлаиновић је прецизан са пет метара. Србија се вратила у игру!

15.20- ГОЛ! Пијетловић је смањио резултат.

15.15 - На крају прве четвртине, Италијани воде 4:1. Боље су отворили меч, дошли до убедљивог вођства од 4:0. пред крај прве деонице, смањио је Митровић резултат.