Баракуде у невољи

Немачка победила Хрватску са 10:9 и довела у питање пласман екипе Ратка Рудића у завршницу Европског првенства у Ајндхповену. Математика је компликована. Баракуде морају да победе Шпанију, а да истовремено мечеве изгубе и Немци и Црногорци.

Владајући европски првак Хрватска зависи од Србије и Румуније, јер је за пласман Баракуда у даље такмичење неопходно да те две екипре победе Немце и Црногорце да би еветуална победа тима Ратка Рудића имала било какав значај.

Немци су одлично отворили меч против Хрвата и почетком друге четвртине имали предност од 4:1, а ситуацију је додатно закомпликовао судија Вогел, који је без права замене искључио Андру Бушљу.

Ту су предност Немци добро искористили и повели са 8:4, после чегаа је Ратко Рудић променио тактику и кренуо на све или ништа.

Самоубилачка тактика изненадила је Немце, па је одлични Сандро Сукно са три гола смањио њихову предност на 9:7, да би на минут и по до краја, погоцима Бошковића и Буљубашића Хрватска изједначила.

Ипак, на 23 секунде до краја Шулер је вратио предност на страну Немаца, а Хрвати нису успели да искористе последњи напад.