вести из атлетике

Јелена Радиновић Васић у финалу

Српска репрезентативка у атлетици Јелена Радиновић Васић пласирала се у финале 25. летње Универзијаде у дисциплини мотка, пошто је у квалификацијама прескочила норму од 4,10 метара.

Радиновић Васић је норму прескочила у другом покушају и у финале ушла као деветопласирана.  Норму за финале прескочило је десет атлетичарки, а још две су избориле пласман на основу резултата.

Беркић и Анђелов без полуфинала

Српски репрезентативци Емир Беркић и Дамир Анђелов завршили су такмичење у квалификацијама у дисциплини 400 метара препоне, пошто су освојили 18, односно 28. место.

Беркић је на циљ стигао за 53 секунде и 16 стотинки и био укупно 18, док је Анђелов за 6,04 секунде био спорији и на циљ стигао са укупно 28. временом.

Победник квалификација Белгијанац Мишел Бултел трку је завршио за 49,78 секунди. У првој фази такмичења наступило је 29 атлетичара, а пласман у финале обезбедило је њих 16.

Вучковић 13. у квалификацијама

Српски атлетичар Милош Вучковић освојио је 13. место у квалификацијама у трци на 3.000 метара стипл.  Вучковић је на циљ стигао за девет минута, 31 секунду и 34 стотинке и за 53,77 секунди заостао за победником квалификација Алжирцем Рабијем Махлуфијем.

У првој фази такмичења учествовало је 15 атлетичара, у финале се пласирало њих 12.