Србија - Канада 2:1

Женска фудбалска репрезентација Србије победила је на старту Универзијаде, у оквиру прве групе, селекцију Канаде резултатом 2:1.

На стадиону Обилића по спарном времену у присуству око 250 гледалаца утакмицу је водио Нани из Јапана.

Стрелци су били: Јована Сретеновић у 37. и 41. минуту за Србију, а Мајер у 74.минуту за Канаду.

Жути картони: Крстић, Трајковић и Марина Шишковић (Србија).

У нашој групи такмиче се још репрезентације Пољске и Кине.

Србија: Вуковић, Рајковић (Димитријевић), Илић, Шишковић, Сампанадис, Здравковић (Живановић), Пешић, Сретеновић (Стојковић), Станковић (Мијатовић), Крстић (Јовановић).

Канада: Дуно,Брикер, Мајер, Станк, Балинт (Дитрих), Стенам (Брин), Кос, Гање, Фергусон (Рах), Лаврердије, Флок (Смит).

Бољом игром у првом полувремену, репрезентација Србије забележила је стартну победу на Универзитетским играма. У првом делу сусрета репрезентативке Србије су играле одлично и велику теренску надмоћ крунисале са два поготка Јоване Сретеновић.

У другом делу сусрета Канада је заиграла нешто боље, након што је у нашем тиму дошло је до опуштања. Победа репрезентације Србије ипак није била доведена у питање.

У другој утакмици у четвртак 2. јула тим Србије играће против Пољске, а у последњем, трећем мечу, у суботу 4. јула састаће се са Кином.