Французи немоћни у Канади

Канађани нису показали гостопримство Французима, па су их победили и у другој пријатељској утакмици са 85-63. Енди Ротинс 19 поена за Канаду, Флоран Пјетрус 16 за Французе.

Канађани у Торонту настављају са одличним партијама у пријатељским мечевима пред Светско првенство. И у другом мечу за свега неколико дана, Француска немоћна против разгоропађеног домаћина.

Енди Ротинс, који је пре неколико дана потписао уговор са Њујорк Никсима, убацио је 19 поена Французима, и био најбољи појединац у екипи свог оца Леа. Сјајно су га испратили Џевон Шепард са 12 и Денам Браун са десет поена.

Са друге стране, за Французе је најефикаснији био Флоран Пјетрус са 16 поена и Николас Батум са 11.

Сјајном одбраном на почетку меча, момци Леа Ротинса са стигли до 24:14, и од тада нису испуштали предност.

"Једноставно, нисмо одиграли читав меч. Канађани су играли чврсто свих 40 минута, а ми нисмо", објаснио је разлоге пораза Батум.

Канада је у четвртак, у првом дуелу са Французима, победила са 69:58, а сада су одиграли још агресивније што је донело убедљивију победу. Французи су запретили озбиљније само у трећој четвртини, али недовољно да преокрену резултат.