понедељак, 20.04.2026, 12:14 -> 12:27
štampajКецмановић против Атмана у првом колу мастерса у Мадриду
Миомир Кецмановић играће против Француза Теренса Атмана у првом колу мастерс турнира у Мадриду, одређено је жребом.
Српски и француски тенисер су одиграли један међусобни меч ове године у Акапулку, када је Кецмановић победио резултатом 6:3, 6:3. Атман је 47. тенисер света, док је Кецмановић 65. на АТП листи.
Победник меча између Кецмановића и Атмана играће у другом колу против Ига Амбера.
Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић раније је отказао учешће на мастерсу у Мадриду, док ће у квалификацијама играти Душан Лајовић.
Јаник Синер је слободан у првом колу, а у другом ће играти против победника меча између два квалификанта. Карлос Алкараз и Тејлор Фриц отказали су учешће због повреде.
Титулу на мастерсу у Мадриду брани Каспер Руд, који је прошле године у финалу победио Џека Дрејпера.
Мастерс у Мадриду ираће се од 22. априла до 3. маја за наградни фонд од 8.235.540 евра.
Коментари