Јаник Синер надиграо Тијафоа за титулу у Синсинатију

Италијански тенисер Јаник Синер победио је Американца Френсиса Тијафоа са 2:0 (7:6 /7:4/, 6:2) у финалу турнира у Синсинатију и освојио други мастерс трофеј у овој сезони. Тренутно првопласирани на светској листи тенисера је овом победом још више ојачао водећу позицију.

Иако се пред почетак финала поново жалио на проблеме са куком Јаник Синер је добро ушао у меч и у врло равноправној игри успео да у тај-брејку освоји први сет за вођство.

То је био и кључни моменат у мечу јер у наставку Тијафо није успевао да пружи значајнији отпор па је Синер славио победу после сат и 38 минута игре.

Синер је сада знатно побегао ривалима на врху АТП листе и има чак 2.300 поена више од другопласираног Новака Ђоковића, а готово је извесно да ће на том врху остати и после предстојећег турнира у Њујорку.

Наиме Ђоковић брани титулу и 2.000 бодова на Ју-Ес опену, а Синер само 180, па има велике шансе да из Њујорка оде са још већом предношћу без обзира на постигнути резултат.