Ласло Ђере елиминисан у првом колу Вимблдона

Српски тенисер Ласло Ђере елиминисан је у првом колу Вимблдона пошто га је после два дана у пет сетова победио Француз Лука Пуј резултатом 3:2 (3:6, 7:6(7:4), 3:6, 6:3, 6:1) за два сата и 53 минута игре.

Меч Ђереа и Пујиа је почео јуче али је прекинут због мрака и клизавог терена при нерешеном резултату - 1:1 у сетовима.

Ђере је освојио први сет резултатом 6:3, а потом је Француз узвратио у другом и стигао до изједначења - 7:6.

Пуј је затражио од судије да се упале рефлектори, а онда је указао на то да је терен број 11 клизав, те је донета одлука да се меч прекине.

Меч је настављен данас а боље је опет стартовао Ђере и повео са 2:1 у сетовима.

Ипак Француз је успео да се врати у меч, дође до изједначења у сетовима а  онда и направи преокрет којим је стигао до победе и пласмана у друго коло.