Нови подбачај Ливерпула у борби за титулу, реми са Вест Хемом у Лондону

Фудбалери Ливерпула и Вест Хема ремизирали су 2:2 у мечу 35. кола енглеске Премијер лиге.

Нови подбачај Ливерпула у борби за титулу, реми са Вест Хемом у Лондону Нови подбачај Ливерпула у борби за титулу, реми са Вест Хемом у Лондону

Кошмарном расплету сезоне по фудбалере Ливерпула не назире се крај. Пре само 20 дана тим са "Енфилда" је био лидер на табели Премијер лиге, а онда је у наредних пет утакмица, од могућих 15, освојио само пет бодова и готово извесно прокоцкао шансу да Јиргена Клопа испрати освојеном титулом шампиона Енглеске.

Након ремија у Лондону, Ливерпул је трећи на табели са 75 бодова, уз све већи заостатак за Арсеналом и Манчестер ситијем.

Вест Хем је повео у 43. минуту, када је Мохамед Кудус центрирао са левог бока, а Џарод Бовен главом лопту спровео у мрежу, 16. пут ове сезоне у енглеском првенству.

Морали су гости пред почетак другог полувремена да истрче на терен са потпуно другачијим приступом и новом енергијом и успели су да наплате све учесталије нападе и поравнају резултат већ у 49. минуту.

Енди Робертсон је прихватио лопту у казненом простору и спретно искористио мало простора и времена да је левом ногом шутне кроз гужву пред голманом Ареолом и превари га.

Ливерпул је дошао до нове предности у 65. минуту аутоголом Алфонса Ареоле. Шут Кодија Гакпа после корнера се одбио о Ареолу и завршио у мрежи.

Домаћини се нису предали, већ су дошли до изједначења у 77. минуту преко Антонија који је главом затресао мрежу.

Следећи ривал Ливерпула је Тотенхем на "Енфилду", док Вест Хем гостује код Челсија.