Кецмановић бољи од Макдоналда на старту турнира у Аделајду

Српски тенисер Миомир Кецмановић тријумфално је започео турнир у Аделајду, победом над Американцем Макензијем Макдоналдом 2:0, по сетовима 6:4, 6:2.

Меч између српског и америчког тенисера трајао је сат и 10 минута, а на крају је Кецмановић однео победу.

Кецмановић у првом сету, одмах на почетку одузео сервис противнику, али је Макдоналд узвратио у четвртом гему за 2:2. Међутим, у два наредна гема виђена су још два брејка, те је резултат остао нерешен 3:3.

У деветом гему, српски тенисер је поново одузео сервис противнику и успео на крају да тријумфује у првог сету.

Kецмановић је наставио са добром игром и у другом сету, а свом ривалу је у овом делу меча препустио само два гема.

Српски тенисер ће у осмини финала турнира у Аделејду играти са Британцем Џеком Дрејпером.

Дрејпер је 62. играч на АТП листи, а два пута у каријери је играо против Kецмановића, прошле године победио је српског тенисера на АТП турниру у Лиону, а Kецмановић је потом надиграо Британца у четвртфиналу Дејвис купа.

АТП турнир у Аделејду игра се за наградни фонд од 661.585 долара.