Подвиг Лајовића у Мадриду, сјајна победа против Дел Потра

Српски тенисер Душан Лајовић савладао је Аргентинца Хуана Мартина дел Потра са 2:1, по сетовима 3:6, 6:4, 7:6 и пласирао се у четвртфинале турнира у Мадриду. Противник српском тенисеру у петак биће Кевин Андерсон.

Лајовић је пласманом међу осам најбољих Мастерса у Мадриду остварио највећи успех у каријери, а уједно је победом над шестим играчем на АТП листи забележио прву победу над играчем из најбољих десет.

Српски тенисер је након два сата и деветнаест минута игре успео да искористи трећу меч-лопту и пласира се у четвртфинале Мастерса у Мадриду.

Након што је Дел Потро релативно лако освојио први сет, створио се утисак да ће Аргентинац привести меч крају у другом сету, али је Лајовић у завршници другог сета дошао до брејка и изједначења од 1:1.

У одлучујућем сету, након размене брејкова у прва два гема, оба тенисера су играла добро на свој сервис, па је меч отишао у тај-брејк.

И у тај-брејку, при резултату 4:0 за Дел Потра, Лајовић се није предавао, већ је успео да дође до преокрета и тријумфа над фаворизованим противником.

Лајовићев ривал у четвртфиналу у петак биће Кевин Андерсон из Јужноафричке Републике.

Овако је протекао меч:

17.55 – Крај меча, победа Лајовића над Дел Потром од 2:1 у сетовима.

17.48 – Играће се тај-брејк трећег сета.

17.35 – Оба тенисера освајају сервис гемове, па је резултат трећег сета 5:5.

17.26 – Лајовић осваја гем на свој сервис, резултат у одлучујућем сету је 3:3.

17.10 – Имао је Лајовић шансу да потврди брејк, али је Дел Потро преокренуо и направио брејк за 1:1.

17.03 – На почетку трећег сета брејк Лајовића, који игра све храбрије.

16.57 – Изједначење. Играће се трећи сет.

16.50 – Лајовић сервира за изједначење у сетовима.

16.41 – Брејк Лајовића за 4:3!

16.28 – Баш као и на почетку првог сета, ни у прва четири гема другог нема брејка, изједначено је – 2:2.

16.15 – Завршен је први сет новим брејком Аргентинца.

16.05 – Неизнуђена грешка Лајовића, брејк за Дел Потра. Аргентинац води са 4:3.

15.55 – Без брејка у прва четири гема, резултат је 2:2.

15.40 – Почео је меч у Мадриду, први сервис има Лајовић.