Белгија убедљива против Костарике

Селекција Белгије савладала је Костарику са 4:1 (2:1) у последњој провери обе екипе пред старт Светског првенства у Русији.

Белгија је стварала шансе, али Костарика је прва повела, и то је било све што су урадили на овом мечу. „Црвени ђаволи" су почели да погађају и до краја сусрета напунили мрежу противника.

Костарика је повела 24. минуту. Руиз је волејом са око 16 метара савладао голмана Белгије и довео свој тим у предност.

Белгијанци су до полувремена преокренули резултат. Прво је Азар одлично пронашао Мертенса у казненом простору, коме није било ешко да затресе мрежу Наваса, играо се 31. минут.
До преокрета Белгијанци су стигли у 42. минуту. Мертенс је центрирао, а Лукаку је поново матирао голмана Костарике.

Белгијанци су наставили да нападају и у другом полувремену, стварали су шансе, а још два пута су савладали Наваса.

Свој други гол Лукаку је постигао у 50. минуту. Чадли је прошао десном страном ушао у казнени простор, уследио је центаршут, а Лукаку је главом погодио мрежу.

Најлепша акција виђена је у 64. минуту. Азар је одлично прдро по средини терена, проследио лопту до Лукакуа, овај на супротној страни проналази Батшуајиа који је затресао мрежу Наваса.