Словенија уништила наде Ирана за четртфинале Светског рукометног првенства

Рукометаши Словеније су забележили трећу победу у четири утакмице на Светском првенству. Словенци су имали потпуну контролу меча против Ирана, 38:21. Овим поразом Иран нема шансе за пролазом у четвртфинале, а остају им још два меча до краја турнира.

Словенија је оправдала улогу фаворита на мечу против Ирана. У оквиру Групе 1 Светског првенства ово им је први тријумф.

Европска екипа је остварила две победе у прелиминарној фази турнира, над Саудијском Арабијом и против Пољске, док су од Француске поражени.

Први меч у групној фази Словенија је одиграла са Ираном.

Тренутни селектор Ирана Веселин Вујовић је некадашњи главни тренер Словеније са којом је 2017. године освојио бронзану медаљу.

Словенци су брзим центром после 14 минута игре, повели против Ирана са 9:3.

У првом делу игре истакли су се средњи бек Алекс Влах и десно крило Блаж Јанц који су убележили по четири гола.

На полувремену Словенија је водила са 20:9. Иран је у другом полувремену покушавао да сустигне противника, али безуспешно.

Најефикаснији играч утакмице био је Домен Макуц са шест погодака, а на терен је ушао у другом делу меча.

Иран је постигао 21 гол из 45 шутева, док су словеначки голмани остварили само девет одбрана. Дакле, податак говори о непрецизности иранских рукометаша.

Рукометаши Ирана нису успели да подигну темпо игре, на крају су поражени 38:21, што им је други највећи фијаско у историји. Рекордни пораз Ирана догодио се 2015. године, када су изгубили од Хрватске са 41:22.

Шансе Ирана да прође у четвртфинале сада су практично равне нули, чак и ако победе у наредне две утакмице против Француске и Пољске, док се Словенија за два дана суочава са  Шпанијом.