Француска максимална у првом делу Светског првенства, савладана и Словенија

Рукометаши Француске савладали су селекцију Словеније 35:31 у оквиру трећег кола Групе Б Светског првенства. Французи су остварили максималан учинак у претходна три меча и у наредној фази имаће четири бода, што олакшава пут ка завршници турнира.

Утакмица између Француске и Словеније почела је отворено, играло се по принципу "гол за гол", међутим "триколори" су направили први корак ка вођству при резултату 6:4, а затим су повећавали предност.

Словенци су пружали спорадичан отпор уз благе осцилације у дефанзиви.

Тим Уроша Зормана је на крају првог полувремена имала само два гола заостатка у односу на Француску 16:14,

У наставку меча, поготово у првих десет минута игре другог полувремена Француска је преко Недима Ремилија и Николе Карабатића створила залиху од чак шест голова вишка у односу на противника.

Најефикаснији у победничком тиму био је Недим Ремили са седам голова, Кентин Мае и Дилан Наи су постигли по шест, док је Никола Карабатић био прецизан четири пута.

Сјајни Венсан Жерар одбранио је 10 шутева противнику.

Код Словенаца Алекс Влах је уписао девет голова, од чега три поготка из седмерца, Деан Бомбач је постигао пет, а од тога два из седмераца, док је голман Урбан Лесјак направио исти број одрбана као и његов колега из Француске.

Резултати осталих мечева који су почели у 18.00 часова из Група А, Б, Ц и Д:

Црна Гора - Чиле 35:33
Бразил - Зеленортска острва 30:28
Исланд - Јужна Кореја 38:25
Француска - Словенија 35:51

Црна Гора је одиграла захтеван меч против Чилеа, а на крају је тријумфовала 35:33.

Захваљујући победи над Ираном, Црна Гора ће пренети два бода у нарендну рунду.

Зеленортска Острва су против Бразила била близу тријумфа, али су у неизвесној завршници Бразилци успели да победе са 30:28. Захваљујући тој победи Зеленортска острва пренеће два бода у следећу фазу Светског првенства.

Исланд је рутински савладао тим Јужне Кореје 38:25 и у групну фазу преноси два бода.

Тренутно стање у Групама А, Б, Ц и Д:

Група А:

1. Шпанија 4
2. Црна Гора 4
3. Иран 2

4. Чиле 0

Шпанија се састаје са Ираном у последњем колу, меч је на програму у 20.30.

Група Б:

1. Француска 6
2. Словенија 4

3. Пољска 0
4. Саудијска Арабија 0

Пољска и Саудијска Арабија играју меч од 20.30, победник меча иде у наредну фазу турнира.

Група Ц:

1. Шведска 4
2. Бразил 4
3. Зеленортска острва 2

4. Уругвај 0

Уругвај и Шведска играју од 20.30, међутим селекција из Јужне Америке је завршила такмичење.

Група Д:

1. Исланд 4
2. Мађарска 4
3. Португалија 2

4. Јужна Кореја 0

Португалија ће имати веома јаког противника, будући да је Мађарска тријумфовала у прва два кола. Утакмица је на програму од 20.30.