Разигране Швеђанке се реванширале Србији

Рукометашице Србије изгубиле су у Истаду од домаће Шведске 33:25 меч четвртог кола квалификација за Европско првенство. Српски тим се држао у првом полувремену, у наставку Шведска стигла до убедљивог тријумфа. Наредни меч Србија игра 20. априла против Турске.

Женска рукометна репрезентација Србије није успела да понови успех од пре три дана када је у Зрењанину савладала Шведску, противнице се у Истаду реванширале - 33:25.

Доста лошија одбрана, велики број грешака, али и веома разиграна селекција Шведске главни су разлози пораза Србије.

Изабранице Уроша Брегара одиграле су одлилно првих 20 минута, имале минималну предност, али Шведска већ до полувремена стиче три гола предности (17:14).

Већ на старту наставка Јамине Робертс је покренула свој тим, на чијем голу је одлична била Џесика Рајде, па је предност Швеђанки расла из минута у минут.

Ипак, нису српске рукометашице дозволиле дебакл, већ су успеле до краја меча да задрже минус од осам голова за коначних 33:25.

најефикаснија у српском тиму била је Јелена Агбаба са 4 поготка.

Србија је доживела други пораз у квалификацијама, али је задржала друго место на табели Групе 6. Шведска је прва са скором 3-1, Србија има 2-2, Турска и Исланд по 1-2.

Наредни меч српске рукометашице играју 20. априла, када ће гостовати у Турској.