"Орлови" без снаге у финишу, пораз од Хрватске на ЕП

Рукометна репрезентација Србије поражена је у другом колу Групе Ц од селекције Хрватске са 23:17.

Веома неизесно и узбудљиво било је у Сегедину у дуелу Србије и Хрватске.

Атомски рукомет одиграле су две селекције, а победа је припала селекцији Хрватске.

Хрвати су боље ушли у меч и одмах стекли три гола разлике.

Рукометаши Србије су, како је време одмицало, успели да се ослободе почетне нервозе и притиска.

Србија је појачавала темпо и играла квалитетније на обе стране терена, те је тако надокнадила разлику и први пут повела са 7:6 u 17. минуту меча.

Хрватска је ипак успела да консолидује редове и казну сваку грешку коју је Србија правила.

Наши противници су меч започели серијом 3:0, а истим начином су и завршили прво полувреме, те на паузу отишли са два гола предности - 11:9.

У другом полувремену прштало је на све стране. Играло се у налетима, а више таквих имала је Хрватска.

Рукометаши Хрватске су у другом делу меча дошли до четири гола предности, које су успели да одбране, упркос покушајима Србије да смањи разлику и нашкоди предности Хрвата.

Изабраници Тонија Ђироне успели су да смање разлику на два гола у једном тренутку, али не и да озбиљније угрозе ривала.

Након две утакмице у групној фази, Србија и Хрватска имају половичан учинак.

У последњем колу, Србија се састаје са Француском, док Хрватска игра са Украјином.