Рукометашице Србије сјајном игром надиграле Словенке на опроштају од Светског првенства

Рукометашице Србије савладале су Словенију резултатом 31:25, и тако се на леп начин опростиле од Светског првенства.

Србија је задржала трећу позицију у групи иза Францускиња и Рускиња, које иду у четвртфинале. Наше су на првенству поражене управо од ове две селекције. Наше девојке су одлично одиграле последњи меч на првенству. Нису дозволиле противницама да наметну свој стил игре. Бековска линија је одлично функционисала, и остале играчице дале су свој допринос у убедљивој победи.

Након почетног одмеравања снага, Словенке су повеле са 2:1. Потом су наше појачале у нападу и одбрани. Преокренуле резултат и вођство нису испуштале до краја меча.

Противнице су у првом полувремену у неколико наврата прилазиле на минус два, међутим наше су имале бз одговор и враћале четири гола предности. Да би на шпчивреме отишле са плус пет - 19:14.

Наставак је донео сличну ситуацију на терену. Србија је брзо стигла до плус седам разлике - 22:15. Неколико минута без гола наше селекције противнице су успеле да искористе и приђу на минус пет.

У последњих десет минута игре ушло се при вођству наше селекције - 28:23. Два брза гола наше селекције и поново је враћена предност од седам разлике, потом су имале и максималних 31:23.

У финишу противнице су успеле да са два гола ублаже пораз, на крају - 31:25.

Најефикаснија у нашој селекцији била је Стоиљковић са осам голова, Ковачевић је додала шест, а Јањушевић пет, док је Коцић имала учинак од четири гола. Код противница Варагић је постигла пет голова, док су по четири дале Грос и Крамар.