Највећи успех у историји женског рукомета – Хрватице бронзане на Европском првенству

Рукометна репрезентација Хрватске освојила је бронзану медаљу на Европском првенству у Данској и исписала нове странице историје тог спорта. Хрватице су у борби за треће место савладале домаћу селекцију резултатом 25:19 и оствариле највећи успех у историји женског рукомета.

Екипа Ненада Шоштарића је заокружила фантастичан турнир првом медаљом на великим такмичењима, а на турниру је доживела два пораза, и то од Норвешке и Француске, које ће се састати у финалу.

Хрватска је редом побеђивала Мађарску, Холандију, Србију, Румунију и Немачку, пре него што је дошао велики успех у окршају са Данском.

Првих 40 минута обележила је "резултатска клацкалица", тимови су се смењивали у вођству, али нико није успео да се одлепи.

Међутим, у другој половини другог полувремена догодила се ситуација као на мечу Хрватске и Србије, па Данска пуних 17 минута није успела да постигне гол.

Невероватно дуг период без поготка потпуно су искористиле њихове противнице, које су се одлепиле и решиле питање победника.

Најефикаснија на мечу биле су Стела Посавец и Катарина Јежић са по пет голова, а четири је дала Ана Дебелић.

Код Данкиња су се по четири пута уписале Мета Транборг и Ана Мета Хансен.

Данска је тако остала и даље без европске бронзе, једине која јој недостаје, а Хрватска направила подвиг, на који нико није очекивао пре турнира.

У финалу од 18 часова се састају Норвешка и Француска.