Први пораз рукометашица Хрватске, победа Немица

Рукометашице Хрватске поражене су од Норвешке са 36:25 (15:14) а селекција Немачке је надиграла Мађарску са 32:25 (13:11) у другом колу друге фазе Европског шампионата. Шансе за пролазак у полуфинале из друге групе Хрватска репрезентација имаће управо у дуелу са Немачком који ће се играти у уторак.

Селекција Норвешке је повела од старта меча а рукометашице Хрватске су успевале да пруже релативно равноправан отпор само током првог полувремена када су на одмор отишле са једним голом заостатка.

У наставку су Норвежанке биле знатно убедљивије па су меч завршиле са двоцифреном предношћу. Најбоља у победничком тиму била је Рејстад са седам голова колико је за Хрватску дала Мичијевић.

Слична ситуација је била и у мечу селекција Немачке и Мађарске, а Немице су средином другог полувремена дошле до одлучујуће предности коју су само увећавале до краја меча и победе са којом су сачувале шансу да се пласирају у полуфинале првенства.

Најефикаснија у победничком тиму је била Емили Бок са пет голова. По четири су дале Лауенрот и Смитс, а на другој страни је најбоља била Катрин Гита Клујбер са шест голова.

У другој групи првопласирана Норвешка има 8 бодова, Хрватска је друга са 6, Немачка је трећа са 4, а Холандија је пета са 2 бода, док је Мађарска на последњем месту без бодова.

Селекције Хрватске и Немачке састају се у уторак у трећем колу и та ће утакмица директно одлучивати о њиховим шансама за пласман у полуфинале Европског првенства.