Рукометашице Србије пропустиле шансу, Хрватице славиле победу

Рукометашице Хрватске савладале су Србију са 25:24 и са максиманим бројем бодова прошле у другу фазу тамичења. Мађарска изгубила од Холандије, што је ставило тачку на учешће Србије на Европском првенству.

Неисвестан меч одиграле су рукометашице Србије и Хрватске. Екипе су се смењивале у вођству. Наше су у првом делу имале и плус четири. Међутим, противнице су успеле да преокрену. Пресудило је 14 минута без постигнутог поготка наше селекције у другом полувремену. На крају заслужена победа Хрватица.

Велика и неизвесна борба од самог старта меча. Рукометашице се нису штеделе. Оштро у одбрани, што је резултирало са неколико искључења на обе стране. Екипе су се смењивале у вођству.

Противнице су имале највише плус два, 8:6. Ипак, наше су успеле да преокрену и поведу са 14:10 у 24. минуту. Међутим, тада су стале. Тачније противнице су убрзале игру, неколико неискоришћених напада наше селекције и Хрватице у последњем нападу долазе до изједначења - 14:14, након првог полувремена.

Противнице су нешто боље ушле у друго полувреме и успеле да стекну два гола предности - 19:17.

Међутим, наше одговарају, успевају да понов преокрену и поведу са 23:21 у 46. минуту игре. Нови празан ход у игри наше селекције и уследило је ново изједначење - 23:23 у 50. минуту игре.

Неколико минута без гола на обе стране, па се у последњих шест минута сусрета ушло при нерешеном резултату.

Потом противнице успевају да постигну два гола и у сам финиш уђу при резултату 25:23.
Наше успевају да постигну један гол, а у последњем нападу нису успеле да стигну до изједначења, па су противнице славиле победу - 25:24.

У последњем мечу групе, Холандија је савладала Мађарску, чиме су угашене све наде да би Србија могла да се нађе у другој фази такмичења