ЕП: Францускиње надиграле Словенке, а Данкиње Црногорке у групи А

Рукометашице Данске убедљиво су надиграле селекцију Црне горе са 28:19, а селекција Француске је поразила Словенију са 27:17 у утакмицама другог кола групе А на Европском првенству.

Рукометашице Француске су рутински савладале репрезентацију Словеније са 27:17 у првој утакмици другог кола групе А сигурном игром од самог старта меча.

Већ на полувремену Францускиње су имале удвостручену предност од 12:6 и било је јасно да ће Фрацускиње славити.

У наставку се предност само увећавала до двоцифрене разлике а у тиму победница најефикаснија је била Лакрабере са седам голова.

У репрезентацији Словеније Ана Грос и Барбара Лазовић су постигле по четири поготка.

У другој утакмици групе рукометашиве Данске су на сличан начин надиграле селекцију Црне Горе са 28:19.

Рукометашице Црне горе су релативно добар отпор успеле да пруже током првог полувремена па су на одмор отишле само са 11:13 и два гола заостатка, али су Данкиње у наставку појачале темпо и убедљиво добиле утакмицу са скоро двоцифреном разликом.

После два одиграна кола у Групи А селекције Француске и Данске су на првој и другој позивији са по 4 бода на табели, док су Црна Гора и Словенија на трећем и четвртом месту без бодова.