Ненадић срушио Румунију!

Рукометаши Србије победили су као гости селекцију Румуније са 23:22, у мечу трећег кола квалификација за ЕП 2018. Ненадић погодио за победу на две секунде пре краја.

Изабраници Јовице Цветковића тешком муком изборили су победу у Румунији. Иако су у финишу имали два гола предности, Румуни су успели да на тридесетак секунди дођу до изједначења.

Међутим, последњи напад донео је "орловима" вредну победу. Шешум и Ненадић су комбиновали, и када се чинило да промене резулатата неће бити, Петар Ненадић шаље снажан и незгодан ударац по земљи који румунски голман није успео да одбрани, за коначних 23:22!

Преостале две секунде нису биле довољне за промену, па Србија кући носи важну победу, другу у квалификацијама.

Управо је Ненадић био најбољи у редовима Србије са седам голова, док су Ђукић и Ђорђић дали по четири.

У домаћем тиму најефикаснији је био Гионеа са 8 голова.

Иначе, меч који је у свом већем делу био прилично изједначен  био је прекинут на двадесетак минута због квара на рефлеторима у дворани у Баја Мареу.

Ток меча:

20.55 - Крај меча, Румунија - Србија 22:23! Ненадић је решио меч голом две секунде пре краја!

20.12 - Почело је друго полувреме...

20.00 - После првог полуврмена, рукометаши Србије воде у Румунији - 13:9

19.50 - Након скоро двадесетоминутног прекида, меч је настављен...

19.35 - Проблеми са рефлектором у хали. Меч је привремено прекинут, резултат је 8:8.

19.16 - На истеку 15. минута игре, Србија има предност од 5:4. Тврд и равноправан меч за сада...

19.00 - Утакмица у испуњеној дворани у Баја Мареу је управо почела!

18.55 - У току је званично представљање рукометаша, следи интонирање химни...