Дебакл Српкиња против Холандије и опроштај од СП

Србија – Холандија 20:36 (крај). Рукометашице Србије доживеле су праву катастрофу против селекције Холандије, у мечу осмине финала Светског првенства у Данској. Питање победника било је решено већ после првих десетак минута меча.

Изабранице Саше Бошковића одиграле су најгори меч на шампионату и за то биле сурово кажњене од веома расположене и растрчане екипе Холандије - 36:20.

Резултатска неизвесност на овом мечу нестала је већ после свега десет минута игре, када су "лале" водиле са 7:2.

У наставку меча предност је само расла, као и број грешака наших девојака.

На крају 16 голова разлике, убедљива и апсолутно заслужена победа једне од најмлађих екипа на Светском првенству, док се српске играчице враћају кући, без шансе да се боре за олимпијску визу.

Холандију је до победе предводила Лоис Абинг са шест голова, док је Лаура ван ден Хејден постигла пет.

У селекцији Србије истакла се Катарина Крпеж са шест голова, а Кристина Лишчевић додала је четири.

Србија ће Светско првенство завршити на 15. или 16. месту.

Ток меча:

22.10 - Крај меча, Србија - Холандија 20:36!

21.54 - Половина другог дела, +15 за Холанђанке - 29:14!

21.36 - Почело је друго полувреме...

21.22 - Полувреме, убедљива предност Холандије над Србијом - 17:6.

21.10 - Предност Холанђанки и даље расте - 15:5 после двадесетак минута.

20.55 - Много бољи почетак Холанђанки, које после десет минута имају великих 7:2.