Африканци одолели Бразилцима, Португалија боља од Аргентине

Селекције Бразила и Јужне Африке одигранле су нерешено – 0:0 у првом колу Групе А фудбалског турнира на Олимпијским играма у Рију. У оквиру исте групе без голова су одиграли и Данска – Иран. Група Ц, реми Немачке и Мексика, 2:2. У оквиру групе Д, Пртугалија је савладала Аргентину са 2:0, а Хондурас је био бољи од Алжира са 3:2.

Бразилци су нападали током целог меча, стварали шансе, али и промашивали. Репрезентативци Јужне Африке успели су да одоле Фаворизованом противнику пре свега захваљујући одличном голману куну , који је успео да заустави све шутеве Неимара и екипе.

Бразил је од 59. минутаиграо са играчем више јер је Мвала искључен након другог жутог картона.

У оквиру исте групе Данска и Иран одиграли су такође без голова, 0:0.

У групу Ц, Немачка и Мексико одиграли су нерешено 2:2. Повео је Мексико преко Пералте у 52. минуту. Немци су изједачили у 58. стрлелац је био Гнабри. Ново вођство Мексику донео је Пизаро у 63. минуту. Коначан резултат поставио је Гинтер у 78. минуту.

У групи Д, репрезентација Португалије надиграла је Аргентину са 2:0. Прво полувреме протекло је у нешто бољој игри Аргентинаца, који су промашили неколико стопостотних прилика. Португалци су претили, али ни они нису успели да стигну до поготка, па се на одмор отишло без постигнутог гола.

У другом делу игре много боља игра Портигалаца. У 66. минуту Пасијенса је довео Португалију у вођство. Коначан резултат и оверу победе свог тима поставио је Пите у 66. минуту.

У првом мечу ове групе репрезентација Хондураса је савладала Алжир са 3:2.