Ватерполисти и одбојкашице у финалу, сребро за кајакаше

Одбојкашице и ватерполисти победом против САД, однсоно Италје пласирали се у финале ОИ. Кајакаши Марко Томићевић и Миленко Зорић освојили су сребрну медаљу на Олимпијским играма у Рију, у дисциплини К2 – 1.000 метара - то је била четврта медаља за Србију. Пету и шесту обезбедили су одбојкашице и ватерполисти. Кошаркашице изгубиле у полуфиналу од Шпаније - нова шанса у дуелу за бронзу. Лајв стрим и лајв блог на Сајту, директни преноси на програмима РТС-а.

22.35 - Ватерполисти Србије победили Италију 10:8 и пласирали се у финале олимпијског турнира. У финалу се састају, у суботу од 22.50, са Хрватском.

21. 50 - Српске кошаркашице поражене од Шпаније у полуфиналу резултатом 68:54.

20.48 - Америчка амбасада у Београду честитала је српским одбојкашицама пласман у финале олимпијског турнира у Рију после победе над селекцијом САД

20.05 - Српске одбојкашице победиле екипу САД са 3:2 у сетовима и пласирале се у финале Олимпијских игара.

17.00 - Дудаш је у бацању диска освојио 731 бод и после седам дисциплина десетобоја заузима 13. место у генералном пласману са 5.842 поена.

16.04 - Михаил Дудаш се такмичи у седмој дисциплини десетобоја – бацању диска. Српски атлетичар у првој серији бацио диск 43,27 метара, у другој метар слабије.

15.26 - Колашинац у трећој серији бацио куглу 20,16, што је за сада 14. резултат у квалификацијама.

15.16 - Колашинац преступио у другој серији.

15.13 - Далма Ружичић Бенедек није успела да стигне до медаље, у финалној трци заузела је осмо место.

15.11 - Почело финале трке К1–500 у женској конкуренцији. Далма Ружичић Бенедек у осмој стази.

15.02 - Михаил Дудаш наставља такмичење у десетобоју. Прву дисциплину другог дана такмичења, трку на 110 метара с препонама, Дудаш је завршио са 14,65 секунди и освојио 892 поена.

После шест дисциплина, Дудаш заузима 13. место у укупном пласману.

15.00 - Колашинац у првој серији солидан – 19,86. Квалификациона норма је 20,65.

14.55 - Атлетика: Почеле су квалификације у бацању кугле, Србију представља Асмир Колашинац.

14.48 - Грујић и Новаковић нису успели да освоје одличје. Завршили су на шестом месту.

14.47 - Почело финале трке К2–200. Небојша Грујић и Марко Новаковић су у првој стази.

14.40 - Нови олимпијски шампион Давор Штефанек допутовао је у Београд, а његов долазак на Аеродром "Никола Тесла" изазвао је гужву због великог броја новинарских екипа и навијача.

Српског златног рвача са Олимпијских игара у Рију уз шампањац дочекали су чланови породице, челници Рвачког савеза Србије и његовог клуба Пролетер из Зрењанина, заменик министра за омладину и спорт Урош Зековић и генерални секретар Предраг Перуничић, који су му честитали на огромном успеху.

14.36 - Томићевић и Зорић примили су сребрна одличја, на борилишту ускоро Новаковић и Грујић.

14.13 - Нова медаља за Србију! Марко Томићевић и Миленко Зорић су као други прошли кроз циљ и освојили нову сребрну медаљу за Србију!

14.08 - Стартовало финале трке К2–1000. Наши кајакаши Томићевић и Зорић су у четвртој стази.

14.05 - Очекује се старт финала дисциплине К2 – 1.000 метара, у којем ће се кајакаши Марко Томићевић и Миленко Зорић борити за нову медаљу на Олимпијским играма за Србију.

Кренимо редом, дан отварају кајакаши Марко Томићевић и Миленко Зорић у финалу дисциплине К2–1000. Старт трке је предвиђен за 14.08.

Потом од 14.47 у финалу дисциплине К2–200 стартују Небојша Грујић и Марко Новаковић и на крају Далма Бенедек Ружичић у финалу дисциплине К1–500, од 15.11.

У атлетским дисциплинама током целог дана наступаће Михаил Дудаш у наставку надметања у десетобоју.

Квалификације у бацању кугле, у којима ће наступити Асмир Колашинац, почињу у 14.55, а онда прелазимо на колективне спортове.

Одбојкашице Србије од 18 сати излазе на полуфинални дуел са селекцијом САД.

Кошаркашице Србије и Шпаније бориће се за финале од 20 сати, а ватерполисти од 21.30 против Италије завршавају надметања у колективним спортовима.

Дан затвара Амела Терзић полуфиналном трком на 800 метара, чији се старт очекује у 2.15.