Дерби А групе припао Американцима, надиграни Канађани

Хокејаши Америке савладали су Канаду са 4:2 у дерби мечу Групе А на ЗОИ у Пекингу.

Американци су остварили и другу победу у групи. Канађани су забележили први пораз. Ове две екипе апсолутни су фаворити у групи у којој су још Немачка и Кина.

Канађани су боље ушли у дуел и после минут ипо игре су повели. Међутим, Американци са два гола у првој трећини преокрећу резултат и долазе до предности.

У другој трећини по један гол на ове стране, прво су Американци повећали предност, да би Канађани успели да ухвате прикључек и у последњи период ушло се при минималној предности Американаца.

У последњој деоници американци у седмом минуту долазе до гола и тако постављају коначан резултат.

Треба истаћи одлично издаље голмана САД, Агостиноа који је имао учинак од 35 одбрана.

У другом мечу ове групе Немачка је савладала Кину са 3:2.