Српска боксерка Јелена Јанићијевић професионална шампионка Европе

Српска боксерка Јелена Јанићијевић освојила је титулу ВБО професионалне шампионке Европе у полувелтер категорији (до 63 кг), пошто је на Златибору савладала Немицу Сару Вејдман.

Меч је трајао 10 рунди, а судијска одлука била је једногласна у корист српске репрезентативке.

Јанићијевић је после европске бронзе на шампионату у Будви прошле године, када је постала прва Српкиња са медаљом на великим такмичењима, направила још један велики успех.

Победом на српској планинској лепотици, у првом профи мечу пред домаћом публиком, она је поред шампионског појаса Старог континета дошла и до пласмана на званичну ранг-листу изазивача шампионке света у профи боксу Иркиње Kети Тејлор.

У уводним борбама Златиборске бокс вечери боксовали су финалисти Златне рукавице 2022, али овај пут у професионалном боксу.

Ремизирали су Антонио Бисет (Kуба) и Игор Рогић у полувелтер категорији, Алекса Марковић је нокаутом савладао Јосифа Бијелића у лакотешкој, Владимир Губаш је победио Ненада Јовановића у полусредњој, као и Александра Рапајић у полусредњој Николину Гајић.