Румун Поповичи најбољи спортиста Балкана - испред Новака, Модрића, Јокића, Јаниса, Мицића..

Румунски пливач Давид Поповичи проглашен је за најбољег спортисту Балкана у традиционалном 49. избору који организује Бугарска новинска агенција (БТА).

Млади 18-годишњи пливач, првак Европе на 100 и 200 метара слободним стилом и светски рекордер на 100 метара, освојио је 64 бода, само три више од другопласираног српског тенисера Новака Ђоковића, рекордера са седам признања најбољег спортисте Балкана.

Треће место освојио је капитен фудбалске репрезентације Хрватске Лука Модрић, победник из 2018. године.

У Топ 10 од српских спортиста пласирали су се и најбоља одбојкашица света Тијана Бошковић као пета и МВП кошаркашке НБА лиге Никола Јокић као шестопласирани.

Шампионка Европе и света у скоку у даљ Ивана Вулета је 13, док је МВП кошаркашке Евролиге Василије Мицић освојио 21. место.