Николић шампион 59. Београдског победника

Српски боксер Јован Николић освајач је 59. Београдског победника - меморијала Бранко Пешић. Он је бриљантном борбом у финалу категорије до 75 килограма савладао Казахстанца Иљара Ашуирова и потпуно заслужено освојио вредно признање.

Крузераш Владимир Мирончиков (до 86 кг) још једном је потврдио класу у судару са Украјинцем Сергејом Хорсковим и донео ново злато Србији.

У бантам категорији (до 54 кг) Тамир Галанов против Казахстанца Олзхаса Баинијазова водио је жестоку борбу и на крају освојоо најсјајније одличје, баш као о Садам Магомедов (до 92 кг) победом против Јерменца Нарека Манасјана.

Капитен српске репрезентације Владан Бабић у окршају са вичешампионом света из 2021. Јерменцем Давитом Цаклојаном изгубио је на поене.

До братског судара у коме је снаге требало да одмере српски репрезентативци у велтер категорији (до 67 кг), прошлогодишњи шампион „Београдског победника" Вахид Абасов и Павел Федоров није дошло јер је мец без борбе због повреде предао Абасов.

Млади ас српског бокса Сезим Аличић у категорији до 60 кг изгубио је од Јерменца Карена Тонакањана прекидом од стране судије.

Бронзе за Србију освојили су Сандро Полетан, Никола Кнежевиц, Сергеј Калцугин, Артум Агејев, Назиф Сејди и Ненад Јовановић

За најбољи селекцију на 59. Београдском побендику - меморијалу Бранко Пешић проглашен је тим Србије, који је уз пет злата освојио и три сребра и шест бронзи.

Најбољи техничар је српски ас Владимир Мирончиков, најборбенији пар Јерменац Манасјан и Магамедов, а најбољи страни такмичар је Јерменац, вицешампион света Давит Цаклојан.

"ББеоградски победник - меморијал Бранко Пешић" под покровитељством града Београда, председника Републике, Министарства омладине и спорта окупио је 21 државу и свакако се посматра као мало Европско првенство обзиром на број учесника. Показали смо још једном да је Београд град 21 века, да је Србија држава 21 века и да се у нашој земљи заиста дешавају светске ствари у свим пољима, па и у боксерском спорту", рекао је председник Боксерског савеза Србије Ненад Боровцанин.

Меду специјалним гостима на финалу били су и министар унутрашњих послова Републике Србије Александар Вулин и помоцник министра Владимир Илић.

Посебна признања уручена су чувеном судији Сретену Јабучанину и Игору Брнабићу.