Футсалери Србије после преокрета савладали Холандију

Србија победила изабрани тим Холандије резултатом 3:2 у последњем мечу групе А Европског првенства које се одржава управо у овој земљи.

Футсалери Србије су, након што су примили и други гол у 23. минуту сусрета, били јако близу и трећег пораза на шампионату, али су онда, за само шест минута игре, стигли до преокрета и, коначно, до тријумфа.

Ова победа не доноси пласман Србији у нокаут фазу такмичења, али је свакако леп начин да се оконча континентални шампионат, на коме је доживљен и најубедљивији пораз нашег тима на влеиким такмичењима (6:1 у дуелу са Украјином).

Мартинус је постигао први гол за Холандију у трећем минуту, да би Ракић затим постигао аутогол.

У 27. минуту Рајчевић смањује предност Холандије, а потом Рамић у 32. минуту доноси изједначење Србији.

Одмах затим, дакле у 33. минуту, Стојчевски постиже трећи гол за Србију.

У другом мечу ове групе Португалија је савладала Украјину са 1:0. Португалија је прва у овој групи, док је Украјина друга, због најбоље гол-разлике.