Одбојкаши Србије поражени и од Аргентине

Одбојкаши Србије поражени су од селекције Аргентине са 3:2 (28:26, 25:18, 18:25, 22:25, 15:13) у трећем мечу на турниру Лиге нација у Отави. После два сата и 20 минута врло равноправне игре Аргентинци су у тај-брејку дошли до победе.

Оба тима су одлично почела меч, па је први сет ушао у неизвесну завршницу у којој су Аргентинци били за нијансу концентрисанији и после 28:26 дошли до вођства у сетовима.

Гаучоси су у наредном сету појачали темпо и знатно лагше дошли до вођства од 2:0 у сетовима али се Орлови у наставку враћају у игру и успевају да начине преокрет за изједначење и увод меча у неизвесну завршницу.

И у одлучујућем сету било је неизвесно до саме завршнице у којој су Аргентинци дошли до прве шансе за победу и успели да је реализују.

У тиму Србије најефикаснији је био Дражен Лубурић са 25 поена, Павле Перић је постигао 13, а Марко Подрашчанин 11. Наш најискуснији ас је посебно био запажен на блоку - шест поена. Недељковић је стао на девет, а Кујунџић и Ивовић на седам.

У тиму Аргентине најефикаснији је био Лима са 22 постигнута поена.

Упркос другом узастопном поразу српски тим је и даље у борби за пласман на ФИВБ-а листи који води на Олимпијске игре у Паризу, али је преед љима ултиматум победа у наредним мечевима.

На затварању другог турнира Орлови ће у Отави одмерити снаге са домаћином Канадом у ноћи између недеље и понедељка тачно у поноћ.

Одлучујуће утакмице Србија ће имати током последње седмице у Љубљани. Тамо ће ривали бити Куба, Турска, Пољска и Словенија. После дуела са Канадом биће јасније и у каквој је Колаковићев тим ситуацији пред четири последња обрачуна.

Наш главни конкурент за последњу олимпијску карту селекција Кубе током последње недеље играће са Србијом, Словенијом, Бугарском и Пољском.