Одбојкаши Србије поражени од Јапана после преокрета

Изабраници Игора Колаковића поражени су од селекције Јапана са 3:1 (22:25, 25:21, 25:23, 25:20) у трећем мечу првог викенда Лиге нација. Јапански одбојкаши нанели су други пораз селекцији Србије после резултатског преокрета у другом сету меча.

Одбојкаши Србије су добро ушли у меч и успели да анулирају вођство Јапана са 10:7 и потом начине преокрет за освајање првог сета са 25:22.
У наставку су одбојкаши Србије повели са 4:0 али су домаћин брзо прекренули, а потом и преузели потпуну иницијативу за изједначење у сетовима.

У трећем сету Јапанци настављају са сигурном игром а наши одбојкаши у финишу успевају и да изједначе на 20:20 и одржавају изједначен резултат до самог финиша када на 23:23 Јапанци успевају да дођу до сет лопте коју реализују за предности у сетовима.

У четвртом сету Србија је имала предност али само до 14:13 када домаћини преузимају иницијативу и одличном игром у одбрани и нападу стичу великих пет поена предности са 20:15 после чега није било дилеме о победнику меча.

У тиму Србије најбољи су били Перић са 22, Лубурић са 17, Кујунџић са десет и Крсмановић са седам поена, а на другој страни у победничком тиму истакли су се Нишида са 24, Ишикава са 17 и Такахаши са 15 поена.

Србија ће четврти меч одиграти у недељу, 11. јуна против Пољске од 8.40 часова по нашем времену.